Isı Pompaları Yenilenebilir Enerji sınıflandırılmasında Jeotermal Enerji başlığı altında yer almaktadır. 70 yılı aşkın bir süredir başta Kuzey Avrupa Ülkelerinde olmak üzere dünyanın pek çok yerinde kullanılmaktadır.

Isı Pompaları temelde enerji üretmez, mevcut enerjiyi taşımak prensibiyle çalışır. Toprak, Su ve Hava’daki ısıyı forma değişikliği yaparak çok az bir elektrik enerjisi harcamak suretiyle, bir kompresör aracılığıyla sıkıştırarak sıcak suya dönüştürür. Otomasyon sistemleri aracılığıyla sıcak kullanım suyu, ısıtma ve soğutma elde eder. Başka bir yakıt kullanmaz, 1 birim elektrik enerjisyle 4 birimlik enerji elde eder. 5 birim halinde kullanıma sunar. Değer olarak vermek gerekirse 10kwa enerji üretimi için gerekli harcama 2-2,5 kwa dır.

Kaskad sistemiyle çoklu ısı pompası gruplanarak 80-100 m2 lik bir binadan onbinlerce m2 lik binalara kadar sistem kurulabilir. Kuzey Avrupa da merkezi sistemle kentsel olarak kullanılan örnekleri de vardır. Kullanım alanı ısıtma&soğutma, daha doğrusu iklimlendirme ve sıcak kullanım suyuna ihtiyacı olan her türlü binalardır. Başka yakıt kullanmadığı için, çok ufak bir kazan dairesi sistemi dışında büyük alanlar kaplamaz, ateş, baca, yangın, duman, çevre kirliliği vs. gibi sonuçlara neden olmaz. Tamamen yenilenebilir, temiz enerjidir.

Ancak bunların hepsi bir makinenin satışı yada satın alınması ile değil, doğru bir mekanik projenin yapılması, doğru bir sistemin kurulması ile elde edilir. Bu noktada Bodrum Tekno Sistems devreye girer.

Bodrum Tekno Sistems bünyesinde ısı pompası ile ilgili ülkemizde zaten çok az sayıda olan,  alanında uzman kişiler biraraya gelerek, siz değerli müşterilerimize her türlü proje kapsamında hizmet vermektedir. Amacımız ürün satmaktan öte, çözüm üretmektedir.

Kullanıcı ihtiyaçları ve binaların yapısal koşullarına göre Keşif, Metraj, Analiz ve Doğru Hesaplamalarla, Alman, İtalyan ve Norveç malı A sınıfı, Hava, Su ve Toprak Kaynaklı, 8kw-1500kw arası ısı pompalarımız ile siz değerli müşterilemizin yanındayız. Firmamız sadece satış değil, projelendirme, montaj ve satış sonrası hizmet konusunda da hizmet vermektedir.